Užuolaidų slepiamos paslaptys

Jei neseniai persikėlėte į naują būstą ir jau apsvarstėte, kokius baldus įsigyti, nepamirškite, jog ne mažiau svarbų vaidmenį nei jie interjere vaidina užuolaidos. Labai dažnai jos paliekamos paskutinei minutei, nors langų dekoras labai reikšmingas kuriant jaukią atmosferą namuose – ir nebūtinai naujuose. Tad kaip gi neapsirikti renkantis kuo pridengti langus?

Kaip makiažas slepia moters veido trūkumus ir pabrėžia pranašumus, taip ir užuolaidų audinys gali visiškai transformuoti langus. Tokiame reikale kaip užuolaidų pasirinkimas negali būti smulkmenų, čia svarbu viskas: ir lango dydis, ir jo padėtis, ir lubų aukštis bei kambario interjeras.

Pavyzdžiui, kontrastingi audiniai su horizontaliomis juostomis vizualiai išplečia sienas. Su vertikaliomis juostomis atvirkščiai – „paaukština“ lubas. Žydri ir pilki atspalviai „atšaldo“ kambarį, rausvi ir degto molio – sušildo. Spalvingos užuolaidos, nors pirmosiomis dienomis švies ryškia dėme jūsų interjere, gali greitai įsipykti.

Kad užuolaidos nesusilietų su tapetais, derėtų jas rinktis arba šviesesnes, arba tamsesnes už sienas. Taip pat jos turėtų derėti su baldų audiniu, juolab kad baldai perkami ne vieneriems metams. Kai dėl užuolaidų faktūros, orientuotis derėtų į baldus, apdangalus, užvalkalus pagalvėlėms.

Taip pat reikia nepamiršti, kad vienspalviai neraštuoti audiniai harmoningiausiai dera su interjero daiktais – jų pranašumas yra spalva ir faktūra. Jeigu jūsų širdis vis dėlto linksta prie raštuotų audinių, tuomet būtina kruopščiai parinkti ne tik užuolaidų spalvą, bet ir rašto piešinį bei dydį – visa tai turi derėti su baldų apmušalais ir kilimų ornamentu.

Jeigu kambarys nėra didelis, neverta eksperimentuoti su įvairiomis spalvomis ir faktūromis – rezultatas gali būti gana vulgarus. Būtina išsirinkti dominuojantį audinį, prie kurio derės visos kitos medžiagos. Beje, kai kurios iš tų medžiagų gali ir kontrastuoti su pagrindiniu audiniu, taip suteikdami dekorui savitų akcentų.

Ne mažiau svarbus yra užuolaidų dizaino pasirinkimas. Kai lubos aukštos ir dideli langai, geriausiai tinka ilgos klostuotos užuolaidos, 2,5-3 kartus platesnės už karnizo ilgį. Bet jeigu apie aukštas lubas savo bute galite tik pasvajoti, geriau nesižavėti pernelyg gausiomis drapiruotėmis.

AR ŽIEMA, AR VASARA…

Sezoniškumas – labai svarbus langų dekoro elementas. Juk vasara niekas nevilki kailiniais, tai kodėl langaiturėtų būti dengiami tomis pačiomis užuolaidomis kiaurus metus? Juolab kad sezoninė užuolaidų kaita suteikia šviežumo visam interjerui.

Vasarą galima užkabinti lengvas užuolaidas iš audinio su medvilne, žiemą – tankesnių audinių ir šiltesnių spalvų užuolaidas.

Esant galimybei, užuolaidas patariama keisti ne tik šiltuoju ir šaltuoju metų laiku, tačiau atėjus kiekvienam naujam sezonui – jos gerokai paįvairins namų erdvę.

NAUJOS IDĖJOS SENOMS UŽUOLAIDOMS

Specialistų nuomone, pastaraisiais metais vyrauja dvi pagrindinės užuolaidų drapiravimo tendencijos.

Pirmasis variantas – tradicinis, kai užuolaidos kabinamos kaip interjero puošmena, tad ir pačios neretai yra gausiai puošiamos įvairiomis detalėmis bei priedais. Antrasis variantas – užuolaidos atskiriamos nuo viso kambario interjero.

Renkantis ir dekoruojant užuolaidas labai svarbu pernelyg neįsijausti. Nes net paprasčiausios banalios detalės, tokios kaip permetimas, mazgas ar klostė, gali pakeisti ne tik lango, bet ir viso kambario vaizdą.

Jeigu tradicinės užuolaidos įsipyko iki gyvo kaulo, galima paklausyti dizainerių patarimų ir, pavyzdžiui, uždengti langą „sluoksniuotu pyragu“ iš užuolaidų. Sluoksnių skaičius tokiame „pyrage“ neribojamas, svarbiausia, kad jos visos būtų iš lengvo pusiau perregimo audinio išskyrus vienerias – naktines užuolaidas.

Derinant lengvus ir sunkius užuolaidų audinius privalu laikytis dviejų principų: harmonijos ir kontrasto.

Labai originalias užuolaidas galima pasisiūti sujungus tos pačios rūšies, tačiau skirtingų spalvų audinio kvadratus (jeigu audinio skiautės bus skirtingo tankumo, užuolaidos neatrodys harmoningai).

Dar vienas būdas originaliai papuošti langus – papuošti senas užuolaidas aplikacijomis iš prie tapetų derančios spalvos audinio (bet tik tuomet, jeigu senosios užuolaidos ir tapetai nėra to paties atspalvio!).

Jeigu vis dėlto nusprendėte įsigyti naujas užuolaidas, visi šie patarimai jums nereikalingi. Dabartinė užuolaidų rinka perpildyta puikių audinių, kurių net nereikia dekoruoti – pakanka nuleisti nuo karnizo iki pat grindų. Arba pasidaryti vadinamasis prancūziškas užuolaidas. Tam reikės audinio, kurio plotis prilygtų pusantro lango pločiui, o ilgis būtų dvigubai didesnis nei lango aukštis. Tokios užuolaidos suimamos bangiškomis klostėmis ir puošniomis virvėmis padalijamos į kelias sekcijas.

Sekite Mus

Kavos be kofeino gėrimas turi ir privalumų, ir trūkumų

Dažnai manoma, kad kavoje be kofeino nėra kofeino, tačiau iš tikrųjų joje vis dar yra pėdsakų kofeino. Kai kurie žmonės gali nustebti tai sužinoję, tačiau kavos be kofeino gėrimas turi ir privalumų, ir trūkumų.

Kava be kofeino yra tokia pati kaip ir įprasta kava, tik iš jos pašalinta didžioji dalis kofeino. Joje vis dar yra labai mažas kofeino kiekis, nes nėra būdo pašalinti 100 % kofeino.

Puodelyje įprastos kavos yra apie 95 miligramai kofeino, o puodelyje kavos be kofeino – tik 2 miligramai.

Kavą be kofeino galima gaminti naudojant šveicarišką vandens metodą, anglies dioksidą arba metilo chloridą. Daugiau informacijos apie šiuos metodus rasite čia.

Šveicariškas vandens metodas – tai kofeino šalinimo procesas, kai kofeinas iš kavos pupelių pašalinamas naudojant tik vandenį ir temperatūrą. Šis metodas skiriasi nuo kitų, nes jame nenaudojamos jokios cheminės medžiagos, todėl jis yra švelnus kavos pupelėms ir išsaugo jų skonį.

Šio proceso, vadinamo dekofeinizacija, metu žalios kavos pupelės mirkomos vandenyje tol, kol vanduo prisipildo tirpių kavos pupelių sudedamųjų dalių. Tuomet kofeinas išfiltruojamas iš vandens, paliekant žaliosios kavos ekstraktą. Šis ekstraktas vėl pridedamas prie žalios kavos pupelių, kuriose vis dar yra šiek tiek kofeino. Kofeinas iš pupelių migruoja į ekstraktą, kol pupelėse beveik nelieka kofeino.

Anglies dioksidas yra dujos, kurios susidaro žmonėms deginant iškastinį kurą, pavyzdžiui, anglį ir naftą. Jis taip pat išsiskiria žmonėms kertant medžius. Anglies dioksidas yra viena iš šiltnamio efektą sukeliančių dujų, dėl kurių keičiasi Žemės klimatas.

Anglies dioksidas gali būti naudojamas įvairioms cheminėms medžiagoms, pavyzdžiui, kofeinui iš kavos, atskirti, pumpuojant jį per kavos pupeles.

Metilo chloridas yra bespalvės, degios dujos, turinčios būdingą saldų kvapą. Jis naudojamas kaip tirpiklis ir šaltnešis, taip pat natūraliai susidaro skaidantis organinėms medžiagoms.

Metileno chloridas yra įprastas cheminis tirpiklis, naudojamas kofeinui iš kavos pupelių pašalinti. Kadaise benzenas buvo dažniausiai naudojama cheminė medžiaga, kol buvo nustatyta, kad jis yra kancerogenas. Dabar įmonės perėjo prie kitų cheminių medžiagų, visų pirma etilacetato ir metileno chlorido.

Metilchloridas yra prieštaringai vertinama cheminė medžiaga, nes didelis jos kiekis gali būti toksiškas ir sukelti centrinės nervų sistemos pažeidimus.

FDA nusprendė, kad maži metileno chlorido pėdsakai kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes didesni nei 0,001 % likučiai yra draudžiami. Tai reiškia, kad nereikia nerimauti dėl to, kad kavoje yra nedideli šios cheminės medžiagos kiekiai.

Kavos be kofeino tinkamumas sveikatai priklauso nuo individualios sveikatos būklės ir ligos istorijos. Kavoje be kofeino vis dar yra daug tų pačių antioksidantų kaip ir įprastoje kavoje, todėl ji gali būti geras pasirinkimas tiems, kurie nori sumažinti suvartojamo kofeino kiekį, bet vis tiek mėgautis kavos teikiamais privalumais. Kava be kofeino taip pat gali būti naudinga žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet mėgsta kavos skonį. Dar vienas geras pasirinkimas norintiems mažesnio kofeino kiekio – pusės kavos kava.

Diskutuojama, ar kava be kofeino iš tikrųjų yra naudinga sveikatai ir energijos lygiui. Kai kurie žmonės teigia, kad dėl kofeino trūkumo kava be kofeino yra mažiau veiksminga energijos suteikimo požiūriu. Tačiau kiti teigia, kad kavoje be kofeino vis tiek yra pakankamai kavos pupelių, kad ji būtų naudinga sveikatai, įskaitant antioksidantus. Galiausiai sprendimą, ar gerti kavą be kofeino, ar ne, priima kiekvienas asmeniškai.

Paprasto atsakymo, ar turėtumėte gerti kavą be kofeino, nėra. Tai priklauso nuo jūsų individualios sveikatos būklės ir nuo to, ką tikitės gauti gerdami kavą. Kai kurie galimi kavos be kofeino gėrimo privalumai yra šie: išvengsite kofeino sukeliamo nervinio streso ir gausite kavoje esančių antioksidantų be stimuliuojančio kofeino poveikio. Tačiau kavoje be kofeino taip pat gali būti mažiau tam tikrų maistinių medžiagų, o kavos pupelių be kofeino apdorojimo procese į galutinį produktą kartais gali būti pridėta kenksmingų cheminių medžiagų. Galiausiai patys turite įvertinti kavos be kofeino gėrimo privalumus ir trūkumus ir nuspręsti, kas tinka jūsų sveikatai.

Kavos be kofeino gėrimas turi nemažai privalumų, įskaitant tai, kad tai yra mažiau kofeino turinti įprastos kavos alternatyva, ji gali padėti geriau miegoti naktį ir yra susijusi su mažesne širdies ligų rizika.

Su kavos be kofeino gėrimu siejama nemažai privalumų, įskaitant geresnį dėmesio sutelkimą ir koncentraciją, mažesnį nerimo lygį ir geresnį virškinimą. Be to, įrodyta, kad kava be kofeino padeda mažinti kraujospūdį ir skatina sveiką svorį.

Jautrumas kofeinui reiškia neigiamą šalutinį poveikį, kurį daugelis žmonių patiria dėl kofeino, pavyzdžiui, nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą. Kava be kofeino yra geras būdas išvengti šių problemų.

Kofeinas gali sukelti nemažai sveikatos problemų, įskaitant nemigą, širdies plakimą ir kitas problemas. Jei patiriate kurią nors iš šių problemų, kava be kofeino gali padėti sušvelninti kofeino poveikį ir kartu leisti mėgautis kava.

Kofeino vartojimas dažnai gali sukelti nerimo ir nerimo jausmą, ypač tiems, kurie jau yra linkę į nerimo sutrikimus. Nors kava pati savaime nesukelia nerimo, tačiau jautriems asmenims ji gali sukelti arba sustiprinti esamus simptomus.

Jei jaučiate nerimą ir geriate kavą, galbūt verčiau išbandykite kavą be kofeino.

Kai kuriems žmonėms kava gali turėti vidurius laisvinantį poveikį, tačiau šiandien tai vis dar tiriama. Galiausiai kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas ir jūs geriausiai pažįstate save.

Yra keletas galimų kavos be kofeino gėrimo trūkumų, nors jie skiriasi priklausomai nuo žmogaus. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės gali pastebėti, kad kava be kofeino nėra tokio gero skonio kaip įprasta kava arba kad ji nesuteikia tokio pat energijos antplūdžio. Be to, kavoje be kofeino yra nedidelis kiekis kofeino, kuris gali sukelti problemų jam jautriems žmonėms.

Yra daug skirtingų kavos be kofeino rūšių, kurių kiekviena pasižymi unikaliu skoniu. Kai kurios iš jų: šviesi, vidutinio ir tamsaus skrudinimo, prancūziško skrudinimo ir espreso. Be to, kava be kofeino gali būti gaminama iš skirtingų pupelių rūšių, pavyzdžiui, arabikos ir robustos. Nesvarbu, ar norite pakeisti skonį, ar gauti papildomą kofeino dozę, jums tinka kava be kofeino.

Daugelis kavų be kofeino gaminamos su metilo chloridu – chemine medžiaga, kuri taip pat randama dažų valikliuose. Didelės šios cheminės medžiagos koncentracijos poveikis žmonėms gali turėti sunkų neurologinį poveikį, o ilgalaikis jos poveikis gyvūnams gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus.

Kartais metilo chloridas naudojamas kofeino mažinimo procesuose, tačiau galima rasti kavos be kofeino, kurioje šis chemikalas nenaudojamas, jei patikrinsite etiketę.

Vis dar diskutuojama, ar kava be kofeino turi įtakos cholesterolio kiekiui žmonių organizme. Kai kurie tyrimai rodo, kad ji gali didinti cholesterolio kiekį, o kiti teigia, kad poveikio nėra. Šiuo metu išvados nėra įtikinamos, tačiau jei turite problemų dėl cholesterolio, galite pasitarti su gydytoju ir išsiaiškinti, ar kava be kofeino nekelia susirūpinimo.

Sekite Mus

Perkraustymo paslaugos Vilniuje – keli zuikiai vienu šūviu

Persikraudtymo metas Vilniuje yra smagus ne visiems. Jokio skirtumo, ar atlikti veiksmas yra planuojamas į Vilnių atvykusių studentų, ar sostinėje gyvenant nuo pat gimimo ir žinant kiekvieną jo kampelį. Planuoti, pakuoti ir sunkiai nešti daiktus bei baltus ir prakaituoti teks bet kokiu atveju. Gal naudinga visą persikraustymo eigą praktiškai susiplanuoti?

Perkraustymo paslaugos Vilniuje

Ar galėtumėte įsivaizduoti, kaip ir kiek truktų persikraustymas, jei gyvenote Pagiriuose ir norite sklandžiai persiketi į Didžiuosius gulbinus? Atstumas, jei važiuoti tiesiai per Vilnių nėra didelis, vos 34 kilometrai. Tačiau pabandykite įvertinti važiavimo sąlygas, kai Jūsų automobilis ar  mikroautobusas bus pilnai prikrautas daiktų. Transporto priemonė nebus tokia judri Vilniaus miesto gatvėmis, kokia būdavo iki persikraustymo.

Todėl tapsite lėtais eismo dalyviais kas pailgins persikraustymo laiką. Be to, naudinga įvertinti ir persikraustymo „rankų skaičių“. Jei sklidinai prikrausite automobilį, jame netilps pagalbininkai, jei įsodinsite juos, tilps mažiau daiktų. Tad, kodėl gi nepagalvojus apie „kelių zuikių medžioklę“?

Daiktų ir baldų pervežimas

Didžiausias ir dažnai atsirandančios problemos nusprendus persikraustyti iš vienos Vilniaus vietos į kitą yra transportas ir darbo rankos. Vargu ar sostinėje galima rasti daug vietinių, kurie neturi automobilio. Tačiau sutikite, automobilis nelygus automobiliui. Vieni važinėja su Renault Clio, kiti su Ford Galaxy ir greičiausiai skirtumą jau pastebėjote. Jei į renuškę tilps vos keli maišai su rūbais, tai fordukas talpins kone triskart tiek. Tačiau bet kokiu atveju, vienu reisu persikraustymo klausimo neišspręsti, teks pirmyn ir atgal važinėti kelis kartus. Kartu sudėjus, kilometrų skaičių galima surinkti kaip važiuojant iki Palangos ar Nidos. Ir šiuo atveju kyla klausimas, kodėl į pagalba nepasikvietus Vilniuje perkraustymo paslaugas teikiančios įmonės, kuri užsiima daiktų pervežimu?

Užsisakius perkraustymo paslaugą

Vilniečiai, užsisakę perkrautymo paslaugą laimi daugiau, nei bandantys šį veiksmą įgyvendinti savarankiškai. Galima rasti daugybę kriterijų, su kuriais susipažinus lengviau apsispręsite pasirinkti paslaugą teikiančią įmonę, nei persikraustymo nuotykių imtis patiems.

 • Sutaupoma labai daug laiko;
 • Sutaupomos lėšos, kurios individualiai tampa didesne investicija;
 • Atliekamą laiką galėsite skirti svarbesnių darbų alikimui namuose arba darbovietėje;
 • Neprakaituosite, neišnaudosite fizinės bei emocinės energijos, galu gale, negausite traumos ir nesusižeisite.

Taigi, „sumedžioti keli zuikiai“ nevers Jūsų per daug išlaidauti, apsaugos Jūsų sveikatą ir sėkmingai leis persikraustyti Vilniuje iš bet kokios vietos viename gale į bet kurį kitą kraštą.  Tereikia tik tinkamai suplanuoti ir užsisakyti perkraustymo paslaugas Vilniuje.

Perkraustymo medžiaga remtasi: https://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvos_ekonomika

Sekite Mus

Brazilijoje kava auginama 17 iš 21 valstijos, bet tik 4 valstijoms tenka 98%

Brazilijoje kava auginama 17 iš 21 valstijos, bet tik 4 valstijoms tenka 98% kavos iš jų pusę tiekia Parana, o trečdalį — San Paulas.

Negalima teigti, jog kavos gamyba Brazilijoje plėtojosi ramiai ir nedrumsčiamai. 1906 m. pasaulinėje rinkoje kavos kaina krito iki nulio, o 90% Brazilijos pajamų sudarė kava. Šalis atsidūrė ant finansinės krizės slenksčio. Šalies vyriausybė bandė ištaisyti padėtį — stabilizuoti kavos kainas. Ji supirko iš fermerių derlių ir jį sukrovė sandėliuose. Buvo pastatyta šimtai saugyklų. Kavos atsargų kiekis buvo paskelbtas valstybine paslaptimi, kad nebūtų suktybių ir spekuliacijų.

Šalyje reikalai taisėsi lėtai ir blogai, o 2ojo dešimtmečio pabaigoje pasaulinės kapitalistinės sistemos krizė galutinai sužlugdė fermerius. Plantacijos užžėlė piktžolėmis, milijonai kavamedžių nebedavė derliaus. Brazilijos žinioje 1931 m. buvo 25 mln. maišų kavos (priminsim, kad standartinis maišas kavos sveria 60 kg), kurių niekas nepirko. Krizė pasiekė tokį lygį, kad iki 1944 m. imtinai kasmet buvo sunaikinami milijonai maišų kavos.

Antrojo pasaulinio karo viduryje kavos kaina pradėjo kilti. Buvo realu, kad kavos paklausa po karo padidės. Vadovaujami Brazilijos kavos instituto, fermeriai ėmėsi tvarkyti ir atnaujinti plantacijas.

Brazilija ketvirtąjį dešimtmetį išveždavo iki 15 mln. kavos maišų, 5ąjį — 17 mln. ir 6ojo pradžioje — 19 mln. maišų. Šalies viduje buvo suvartojama apie 9 mln. maišų. Nuo 1958 iki 1974 m. pasaulinėje rinkoje praktiškai kavos kaina nekito ir dėl to nuolat mažėjo gamybos pajamos.

Bet štai 7ojo dešimtmečio viduryje Brazilijos plantacijos nukentėjo dėl stichinės nelaimės — stiprių šalnų keletą metų iš eilės. 1975 liepos mėn. Brazilijoje per keletą šaltų dienų žuvo beveik pusė plantacijų. Jei per 1974-1975 m. sezoną buvo pagaminta 22 mln. maišų kavos, tai per 1975-1976 m. sezoną — iš viso tik 8 mln. maišų.

Brazilijos tragedija sutapo su žemės drebėjimu Gvatemaloje ir karu Angoloje. Kainų stabilumas kavos rinkoje susvyravo. Visų pirma pabrango braziliška kava — jos kaina pasiekė didžiausią paklausą turinčios kolumbietiškos kavos lygį. Pabrango, ir afrikietiška rūšis robustas. Iš pradžių kaina kilo saikingai, bet prasidėjus sukčiavimams, kaina sąmoningai buvo išpučiama. Be abejo, tuo metu kavos gamintojams sąlygos susiklostė nepalankiai. Tačiau kainų augimas priklausė ne tik nuo stichinių nelaimių.

Kavos krizės pasaulinėje rinkoje nebuvo. Brazilijoje 1975— 1976 m. derlius sudarė 8 mln. maišų, bet eksporto dydį pasisekė išlaikyti 1974-1975 m. lygio, nes 14 mln. maišų buvo paimta iš fondinių atsargų ir supirktų pupelių Afrikoje bei Centrinėje Amerikoje. Visi kavos kontraktai buvo įvykdyti. 1977 m. Europos vartotojų sąjungos biuras agitavo: „Gerkite mažiau kavos!” Kainos pašoko daugiau negu trigubai ir jos galėjo sumažėti tik tuo atveju, jei mažiau kavos bus suvartojama. Trigubas kainų pakilimas buvo išprovokuotas tarptautinių monopolijų, kurios spekuliavo ir blokavo kavos atsargas.

Kava be kofeino

Pasaulinėje rinkoje kava prekiauja daugiau kaip 50 šalių. Iš viso per metus pagaminama apie 4,5 mln. tonų kavos pupelių. Lotynų Amerikos šalių ekonomikoje ši kultūra užima labai svarbią vietą. Po Brazilijos daugiausia kavos pagamina Kolumbija, Gvatemala, Salvadoras. 60% Kolumbijos eksporto sudaro kava.

Sekite Mus

Rusijoje kava pasirodė vėliau negu Vakarų Europoje

Visiškai pagrįstai galima teigti, jog į Šiaurės Ameriką kavą 1607 m. atvežė anglų laivas. Jo kapitonas Džonas Smitas ilgą laiką keliavo po Turkiją. Yra žinoma, kad laivo krovinių sąraše minimas medinis indas ir grūstuvėlis kavos milteliams gaminti. Bostone 1670 m. licenziją kavinei atidaryti gauna Dorotis Džonas. Niujorke pirmą kartą kava minima 1668 m. Pranešama, kad gėrimas buvo gaminamas iš apkepintų kavos pupelių su trupučiu cukraus bei medaus. O 1683 m. kažkoks Viljamas Penas stebėjosi didžiule kavos kaina Niujorke.

Rusijoje kava pasirodė vėliau negu Vakarų Europoje ir ilgą laiką buvo vartojama kaip vaistas. Petras I, būdamas Olandijoje, įjunko gerti kavą ir su būdinga jam energija pradėjo propaguoti šį gėrimą tėvynėje. Kava vaišindavo per garsiąsias savo asamblėjas. Prisiminkite dialogą iš A. Tolstojaus romano „Petras Pirmasis”:

— Miška, iš kur smarvė? Vėl kavą verda?

— Caras – valdovas įsakė poniai ir panelėms rytais gerti kavą, tai ir verdam…”

XVIII a. pabaigoje apie kavos gaminimo būdus rašo žurnalai „Namų ūkis” bei „Ekonominė parduotuvė”. Kavos importuojama vis daugiau, ypač 1812 m. Tėvynės karui baigiantis. Kava tampa gero tono požymiu. Matyt, nemaža reikšmės turėjo aukštuomenės noras pamėgdžioti Europos sostines. Atidaromos kavinės, kai kuriuose miestuose įkuriamos kavą platinančios draugijos.

1884 m. Peterburge sodininkų parodoje Brazilijos paviljone buvo eksponuojama įvairių rūšių kava. Norintiems buvo demonstruojama, kaip ji gaminama ir duodama paragauti. Tokia reklama buvo vaisinga. Kavos paklausa metai po metų vis didėjo.

Uždrausti kavą — vadinasi, netekti nemažų pajamų

Įdomias eilutes randame garsaus rusų dainininko F. Šaliapino autobiografijoje: „Čia palatoje (turima omeny teismo palata) aš pirmą kartą pajutau malonumą gerti kavą — gėrimą, iki šiol man nežinomą. Sargai duodavo kavos su grietinėle po pusrublį už stiklinę. Aš gaudavau 15 rb. atlyginimo ir, žinoma, negalėjau kava smaguriauti kasdien. Tačiau likdavau budėti už kitus, gaudavau iš draugų po pusrublį ir kavos išgerdavau kur kas daugiau, negu mano bendradarbiai, gaunantys solidžias algas”.

Sekite Mus

Batai pigiau siūlomi internetinėse parduotuvėse

Į kokius veiksnius jūs esate linkę atsižvelgti tuomet, kai renkatės sau tinkamiausią naują avalynę? Ar įprastai susitelkiate tik į batų išorę? Ar vis dėlto kur kas didesnį dėmesį stengiatės skirti jų patogumui? Kaip bebūtų, yra labai daug skirtingų veiksnių, į kuriuos vertėtų atsižvelgti tuomet, kai yra kalbama apie batų paieškas ir jų įsigijimą. Batai, tai yra būtent tos mūsų stiliaus detalės, be kurių mes negalime įsivaizduoti nei vienos savo dienos, o tai reiškia, kad jei yra tokie nepakeičiami ir neišvengiami, jų pasirinkimui privalu skirti kuo daugiau dėmesio ir pastangų. Be abejo, iki šiol yra pastebima, kad dažniausiai žmonės batus yra linkę pirkti ne kur kitur, o fizinėse parduotuvėse, tačiau akivaizdu, kad tokius pasirinkimus lyginant su šiuolaikiniais skaitmeniniais sprendimais, tai anaiptol nėra pats tinkamiausias sprendimas. Dėl šios priežasties kiekvienas žmogus, kuris nori atrodyti stilingai ir reguliariai atnaujinti savo turimą avalynės kolekciją, turėtų pagalvoti ir apie internetines parduotuves, kuriose yra siūlomi batai prieinamomis kainomis.

Žinoma, internetinė prekyba pasižymi daugybe privalumu, tačiau nereikėtų pamiršti atkreipti savo dėmesį į jau minėtą svarbią detalę, t.y. batų kainą. Jei jūs batus dažniausiai perkate fizinėse parduotuvėse, tikrai neabejotinai žinote, kokiomis kainomis šiomis dienomis pasižymi batai. Akivaizdu, kad jos yra labai didelės. Ką jau kalbėti apie tai, kad į Lietuvą iš užsienio paviešėti atvykę turistai teigia nesuprantantys, kaip mes galime įpirkti tokią brangią avalynę, jei net jie to padaryti negali. Tai labai daug pasako apie mūsų kainas, vyraujančias batų parduotuvėse. Todėl tikrai nevertėtų vengti pasinaudoti internetu, kadangi įprastai elektroninėse parduotuvėse pirkėjams yra siūlomas kur kas platesnis batų asortimentas labiau prieinamomis kainomis. Neretai už tą pačią kainą internetu galima nusipirkti dvi ir daugiau porų, kai tuo tarpu fizinėse parduotuvėse vargiai pavyksta įsigyti bent vieną.

Kaip bebūtų, privalumus, kuriais pasižymi internetinės batų parduotuvės, yra ir kur kas daugiau, todėl natūralu, kad tokie skaitmeniniai sprendimai yra verti pirkėjų dėmesio, ypač tuomet, jei žmonės jaučia silpnybę avalynei.

Sekite Mus

Filtracija suteikia galimybę paruošti švarią kavą be tirščių

Sunku aprašyti viską, kas nenuilstamų išradėjų sugalvota kavos virimo srityje, vargu ar ir reikia. Instrukcija, kuri pridedama prie kiekvienos kavavirės, supažindins jus su jos konstrukcija ir eksploatacijos ypatybėmis.

Žinoma, svarbu medžiaga, iš kurios pagaminta kavavirė, jos išorinis vaizdas, kaitintuvo tipas ir kt. Gana kompaktiškos ir patogios yra kavavirės su įtaisytu elektriniu kaitintuvu. Visi šie samprotavimai, žinoma, yra svarbūs, kuomet nustatomi vieno ar kito modelio privalumai ir trūkumai. Tačiau visų pirma atkreipsime dėmesį į svarbiausia ir pabandysime išsiaiškinti įvairių aparatų, skirtų kavai virti, darbo principus.

Kavavirės, skirtos kavai paruošti virimo metodu, 1711 m. atsirado Prancūzijoje: Tai kavinukas, tik su prietaisu išvirtai kavai filtruoti. Kartais tam panaudojamas filtras su stūmokliu tirščiams išspausti.

Antrasis metodas, taikomas kavavirėms, — perkoliacija (košimas, filtracija). Karštas vanduo 6-8 min. filtruojamas pro sluoksnį grubiai maltos kavos, subertos ant filtro sietelio. Šiuo atveju gėrimas yra beveik be nuosėdų. Šį principą 1800 m. pasiūlė Paryžiaus arkivyskupas Žanas Batistas de Bella ir tai pastūmėjo tolesniems tobulinimams. Tarp kitko, panašų išradimą pasiūlė žinomas gamtininkas ir politinis veikėjas grafas Rumfordas. Jis patobulino de Bello kavavirę — pridėjo prietaisą, dėl ko kava išlieka supresuota ir antpilą nepatenka tirščių trupinėlių.

Standartinės šio tipo kavavirės sudarytos iš trijų dalių: vandens priimtuvo, filtro tinklelio ir gėrimo surinktuvo. Paprasčiausiu atveju paprasta stiklinė uždengiama filtru. Ant filtro suberiama kava ir ant jos pilamas verdantis vanduo. Vanduo teka pro kavos sluoksnį, prisisotina ir pro filtrą patenka talpą, kur suteka paruoštas gėrimas. Kartais ant filtro esanti kava prispaudžiama specialiu tinkleliu. Pro šiek tiek suspaustus miltelius vanduo teka lėčiau ir todėl labiau prisisotina.

Filtracija suteikia galimybę paruošti švarią kavą be tirščių, bet ne labai stiprią. Šito būdo privalumas yra paprastumas, o trūkumas — gan ilga gėrimo paruošimo trukmė. Negalima neatsižvelgti ir į tai, kad filtruojant kava ataušta, todėl reikia pasirūpinti, kad talpa, kurią suteka paruoštas gėrimas, būtų truputį pašildyta. Tam tikslui, pavyzdžiui, prieš tai indas išskalaujamas verdančiu vandeniu.

Kuo tankesnis filtro tinklelis, tuo lėčiau kava filtruojasi, bet geresnė yra jos kokybė. Tik būtina išsaugoti ją karštą. Kai kuriose šiuolaikinių modelių kavavirėse su filtru filtracijai paspartinti naudojamas suspaustas oras.

Svarbi sąlyga: kavos malinys turi atitikti filtro tankumą. Jeigu malinys labai smulkus, filtracija užsitęs, jeigu rupus — pablogės gėrimo kokybė. Ne mažiau svarbu kavos sluoksnio ir vandens kiekio santykis. Kavavirėje reikia ruošti tiek kavos porcijų, kokiam kiekiui ji apskaičiuota. Savavališkai padauginę arba sumažinę ant filtro miltelių, tuo pačiu pakeičiate ir kavos stiprumą bei kokybę. Pro labai ploną sluoksnį vanduo praeis ne optimaliai prisotintas, o pro per daug storą sluoksnį sulėtės filtracija, kava bus gana stipri, bet šalta ir nelabai skani.

Visiems atvejams duoti rekomendaciją sunku, ir, matyt, neįmanoma. Šito tipo kavavirėms reikiamas vandens ir maltos kavos pupelės porcijas nustatyti paprasčiau ir lengviau, remiantis asmenine patirtimi, atitinkančia asmeninį skonį.

Filtracijos principu veikia ir originalios kavavirės su besisukančiais indais, sujungtais filtru.

Sekite Mus

Kanalizaciniai vandenys skirstomi į tris pagrindines kategorijas

Kanalizaciniu, arba kanalizuotinu, vandeniu vadinamas namų ūkyje, pramonės gamyboje ar kitam kuriam reikalui pavartotas įvairiomis priemaišomis užterštas vanduo. Šios priemaišos pakeičia vandens cheminę sudėtį, fizines bei bakteriologines savybes. Tą vandenį reikia pašalinti iš sodybos, pramonės įmonės arba gyvenvietės teritorijos.

Prie kanalizacinių vandenų taip pat priklauso atmosferinių kritulių — lietaus ir tirpstančio sniego vanduo.

Priklausomai nuo užteršimo pobūdžio kanalizaciniai vandenys skirstomi į tris pagrindines kategorijas:

a) buitinius-ūkinius, arba ūkinius-fekalinius, vandenis;

b) pramonės įmonių gamybinius vandenis; .

c) atmosferinius, arba lietaus, vandenis.

Ūkiniai – fekaliniai vandenys susidaro namų ūkyje, virtuvėse, pirtyse, skalbyklose, išvietėse ir kt. Jie užteršti įvairiomis namų atmatomis: maisto produktų atliekomis, fiziologinėmis išmatomis ir kitomis, daugiausia organinėmis priemaišomis.

Gamybiniai pramonės vandenys gamybiniame-technologiniame procese užteršiami įvairiomis žaliavų bei pagalbinių medžiagų atliekomis, įvairiais tepalais, dažais, metalų druskomis ir pan. Visi kanalizaciniai vandenys, tiek ūkiniai fekaliniai, tiek gamybiniai ir atmosferiniai, turi taip pat smėlio, molio ir kitokių mineralinių priemaišų.

Kanalizacinių vandenų užteršimo laipsnis bei priemaišų koncentracija būna labai įvairūs ir matuojami priemaišų mg viename litre kiekiu.

Sanitariniu požiūriu pavojingiausi yra ūkiniai fekaliniai vandenys, nes juose yra daug, dažnai net viename cm3 milijonai, įvairių bakterijų, kurių tarpe pasitaiko ir patogeninių t. y. užkrečiamų, epideminių ligų bacilų.

Užteršimo koncentracija priklauso nuo vieno žmogaus per parą suvartojamo vandens kiekio.

Gamybiniai vandenys pagal užteršimo pobūdį ir koncentraciją būna labai įvairūs. Prie priklauso ir tokie vandenys, kurie praktiškai būna švarūs; tai naudoti vandenys įvairiems agregatams bei įrengimams aušinti. Kai kuriose pramonės įmonėse tokio vandens būna 50-70% bendro suvartoto vandens kiekio.

Atmosferiniai, kritulių, vandenys užsiteršia, plaudami stogų, kiemų, gatvių ir aikščių paviršius. Jie turi dulkių, suplautų lapų, šiaudų, popierių, smėlio ir kitų panašių nešvarumų. Iš pramonės įmonių teritorijų nutekantieji lietaus vandenys būna užteršti gamybos atliekomis priklausomai nuo įmonės gamybos pobūdžio ir vartojamos žaliavos rūšies.

Praktiškai gyvenviečių, miestų ir pramonės įmonių kanalizaciniai vandenys sudaro ūkinių fekalinių, gamybinių ir lietaus vandenų mišinį. Šio mišinio sudėtis, pobūdis ir koncentracija yra labai įvairūs ir priklauso nuo vienos arba kitos vandens rūšies kiekybinio santykio, pirmoje eilėje nuo gamybinio vandens kiekio ir jo sudėties.

Kanalizacijos schema ir jos pagrindiniai elementai

Kanalizacija vadinamas inžinerinių įrenginių kompleksas, skirtas kanalizuotiniems vandenims priimti ir išleisti į atviruosius vandenis (upes, jūras), prieš tai, jei reikalinga, juos išvalant.

Nuotekų valymo įrenginiai

Sekite Mus

Laikrodis – tai daugiau stiliaus elementas, nei praktinis dalykas

Laikrodis – tai daugiau stiliaus elementas, nei praktinis dalykas. Tai galima pastebėti iš neseniai įvykusios apklausos, kurios metu paaiškėjo, kad net 90 procentų Lietuvos moterų renkasi laikrodį ne pagal technologiją arba funkcionalumą, tačiau tiesiog pagal grožį. Gal tai ir geras dalykas, tačiau reikia žinoti ir tai, kaip atskirti kokybišką laikrodį nuo nekokybiško.

Pavyzdžiui, jeigu jūs ketinate pirkti laikrodį, kuris yra paremtas kvarco technologija (tai kvarcinių kristalų virpesiais paremtas laiko matavimas), tuomet turbūt greitai pastebėsite, kad tokie laikrodžiai moterims kainuoja gerokai pigiau, nei mechaniniai. Turbūt iš karto jums kils į galvą mintis, kad tuomet toks laikrodis turėtų būti nelabai kokybiškas. Tačiau, galime jus patikinti, kad taip tikrai nėra.

Paprasčiausiai, kvarcine technologija pagaminti laikrodį yra gerokai paprasčiau, nei mechaninį. Be jokios abejonės, kvarcinė technologija yra šiek tiek naujesnė, tačiau dar vienas dalykas, kodėl kvarciniai laikrodžiai vyrams ir moterims kainuoja pigiau, yra prestižas.

Turbūt esate girdėję, kad rimčiausi verslininkai nešioja tik mechaninius laikrodžius, kuriuos karts nuo karto įdeda į specialią dėžutę, kuri atsuka laikrodį, kad jis ir vėl veiktų kaip naujas. Taigi, tiesa yra tokia, kad tai tėra prestižo reikalas.

O jeigu kalbėtume apie šiuolaikinius mados skirtumus, tai greitai pastebėtume, kad merginos vis dažniau nešioja metalinę apyrankę turinčius laikrodžius, kurie atrodo gan masyviai. Anksčiau tai buvo vyriškas atributas, o dabar tokie laikrodžiai moterims taip pat gaminami ir, galbūt bus stebėtina, tačiau jie labai populiarūs.

Dažniausiai moterims skirti masyvūs metalinės apyrankės laikrodžiai yra su Swarowski kristalais (taigi, be abejo, jie yra gana brangūs), tačiau galima surasti ir pigesnių variantų, kurie pagaminti su ne tokiais brangiais kristalais ar kitokiais aksesuarais, kurie iš vienos ar kitos pusės primena originalą.

Taip pat iš mados niekuomet neišeina laikrodžiai vyrams ir moterims su odiniu dirželiu – jie yra klasiški, visuomet skoningi ir visada tinka, tad šie universalūs laikrodžiai niekuomet nesiskundžia populiarumu, nors kainų skirtumas gali būti gana milžiniškas.

Sekite Mus

Kompiuterių taisymas yra labai dažnai reikalinga paslauga

Jei neseniai įsigijote kompiuterį, nepriklausomai nuo jo modelio bei kitų parametrų, anksčiau ar vėliau prireiks kompiuterių taisymo. Kompiuterių taisymas gali būti reikalingas dėl pačių įvairiausių priežasčių. Reikia pabrėžti, ir tai, jog priežasčių, dėl kurių kompiuterių taisymas gali būti reikalingas yra išties nemažai, tad atsižvelgiant į tai, galima teigti, jog kompiuterių taisymas yra labai dažnai reikalinga paslauga. Tačiau nepriklausomai nuo to, kaip dažnai yra reikalingas kompiuterių taisymas, dėmesį verta atkreipti į tai, jog nemaža dalis šioje situacijoje siekia sutaupyti. Nepaisant tokių norų, svarbiausia yra suvokti, jog tokiu atveju, pirmenybė turi būti skiriama ne keliems sutaupytiems litams, bet kokybei. Ko dėl būtent kokybė yra svarbiausia? Apie  tai ir pakalbėsime.

Bene pati svarbiausia priežastis, kodėl šiuo atveju yra svarbiausia kokybė, o ne tai, jog kompiuterių taisymas būtų pigesnis, yra ta, jog pigiai kainuojantis kompiuterių taisymas gali būti išties pavojingas. Jei paslaugos kaina yra žema, svarbu suprasti, jog yra labai didelė tikimybė,  kompiuterių taisymas nebus atliktas kokybiškai.

Ko gero, net nereikia sakyti, kas laukia tokiu atveju – jei kompiuterių taisymas nebus kokybiškas, galimi du tolimesnis variantai: kompiuteriu nebus galima naudotis toliau  arba praėjus neilgam laiko tarpui, bus reikalingas dar vienas kompiuterių taisymas, tik šį kartą jis bus ilgesnis, sudėtingesnis ir, ko gero, jums kainuos kur kas daugiau. Vis dėlto, kaip rodo praktika, reikia pabrėžti, antrasis variantas yra kur kas dažnesnis.

Kaip matyti, tiek vienas, tiek kitas aprašytas scenarijus nėra labai malonūs. Kad išvengtumėte galimų nemalonumu, sutaupytumėte ne tik laiko, nervų, bet ir pinigų, labai svarbu, kad iš karto išsirinktumėte tinkamą ir puikai savo darbą išmanantį specialistą. kuris galėtų kokybiškai sutaisyti jūsų kompiuterį.

Reikia pastebėti ir tai, jog tai (puikiai savo darbą išmanančio specialisto pasirinkimas) yra, ko gero, vienintelis būdas, kuriuo reikėtų pasinaudoti tuo atveju, jei norite išvengti aukščiau aprašytų, daug nervų bei pinigų, galinčių kainuoti situacijų. Belieka tik pasidžiaugti, jog patarimų, kaip išsirinkti vis tinkamą kompiuterių meistrą, yra vis daugiau.

Kompiuterių remontas Vilnius – frazė, palengvinanti internetinę paiešką

Sekite Mus

Internetas yra vienas iš tų dalykų, kuris visada tobulėja ir vartotojams siūlo naujoves

Internetas yra tiesiog nepamina informacijos sklaidos priemonė. Jame galima rasti informaciją apie viską, tad nenuostabu, jog šia galimybe naudojasi didžioji dalis pasaulio vartotojų. Tokie įpročiai bei sprendimai koreguoja ir verslininkų strategiją. Šiandien išties didelė dalis žmonių jiems reikalingas prekes bei paslaugas perkate internete, todėl labai svarbu žinoti, kokios priemonės pagerintų jūsų pardavimų statistiką.

Kalbant apie tai, viena iš populiariausių bei efektyviausių priemonių yra Google reklama. Būtent jos dėka galima iš populiarinti naują elektroninę parduotuvę ar tiesiog padidinti vartotojų skaičių. Vienas iš pagrindinių aspektų, kuo ši reklamos forma išsiskiria iš kitų yra tai, jog ji leidžia pasiekti tikslinę vartotojų auditoriją.

Neretai verslininkai baiminasi, jog jų išleisti pinigai reklamai nueis veltui dėl to, jog reklamą matantis žmogus nėra suinteresuotas įsigyti siūlomas prekes. Tai yra išties svarbus aspektas, tačiau tik jums siūloma internetinė reklama leidžia jį apeiti. Tai reiškia, jog nustatytas reklamos biudžetas bus panaudotas tikslingai, na o jūs mokėsite tik už tuos klientus, kurie atsidarys jūsų internetinės svetainės puslapį. Žinoma, jei anksčiau nesusidūrėte su tokio tipo reklama, greičiausiai jums kyla be galo daug klausimų, na o mes pasistengsime į juos atsakyti.

Dar vienas svarbus aspektas, kurį reikėtų žinoti yra tai, jog Google reklama leidžia patiems planuoti bei administruoti reklamos biudžetą. Tai reiškia, jog ši reklama yra aktuali tiek smulkaus, tiek stambaus verslo atstovams, nes jūs patys pasirenkate, kiek pinigų norite ir galite išleisti.

Neretai mos įmonės negali pasirinkti jiems prieinamos reklamos formos, nes daugelis iš jų reikalauja tiesiog per daug investicijų. Visgi, būtent reklama įmonei ir padeda augti, todėl be jos išsiversti tiesiog neįmanoma. Taigi, pasirinkę internetinę reklamą galėsite naudotis visais jums suteikiamais privalumais bei stebėti, kaip keičiasi internetinės svetainės lankomumas bei pardavimai.

Rezultatai turėtų pasirodyti jau po pirmojo mėnesio, na o jie tikrai džiugins. Tikslinė vartotojų auditorija perka daug daugiau, tad net ir mažas lankomumas gali įvykdyti stebėtinus pardavimų rezultatus.

Savaime suprantama, jog ne visi esame pakankamai susipažinę su Google reklama tam jog patys galėtume rengti biudžetus ir tikslingai paskirstyti turimas lėšas. Būtent dėl šios priežasties Lietuvoje bei visame pasaulyje veikia ne viena įmonė, siūlanti savo pagalbą bei patirtį šioje srityje. Galima pasidžiaugti, jog mūsų šalyje yra išties gerų specialistų, kurie neatsilieka nuo naujovių, jomis domisi ir visada tobulėja, kad ir kaip besikeistų tendencijos.

Internetas yra vienas iš tų dalykų, kuris visada tobulėja ir vartotojams siūlo naujoves. Būtent nuo jų ir negalima atsilikti, nes tik tokiu būdu gali būti pasiekiami maksimalūs rezultatai. Taigi, pasinaudokite pagalba ir jie jums bus ranka pasiekiami.

Sekite Mus

Buhalterinė apskaita yra viena svarbiausių sėkmingai besivystančios įmonės veiklos sričių

Buhalterinė apskaita yra įvairių pinigais išreikštų ūkinių operacijų ir įvykių registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, kurios svarbiausia paskirtis – informacijos, skirtos ekonominiams sprendimams priimti, gavimas. Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymas numato apskaitos organizavimą, visus privalomus apskaitos dokumentus ir registrus. Be to, šis įstatymas numato ir minėtų dokumentų saugojimą bei įvairių klaidų taisymą.

Buhalterinės apskaita yra viena svarbiausių sėkmingai besivystančios įmonės veiklos sričių. Tinkamam buhalterinės apskaitos valdymui reikalingas ne tik didelis specifinių žinių bagažas, bet ir ilgametė darbo patirtis. Siekdama didžiausios finansinės naudos, įmonė privalo atsižvelgti į konkretaus kliento veiklos specifiką ir tos veiklos apimtis, kad būtų atrastas geriausias ir efektyviausias įmonių bendradarbiavimo modelis. Nepamirškite, kad tvarkinga ir tinkamai prižiūrima buhalterinė apskaita padės jūsų įmonei našiau valdyti finansinius srautus ir tinkamai įvertinti dabartinės veiklos rezultatus, numatyti ateities sprendimus ir sukurti visus įmonės lūkesčius atitinkančią veiklos strategiją.

Jei neturite atitinkamų buhalterinės apskaitos žinių, kreipkitės į profesionalus. Šiandien daugelis įmonių gali pasiūlyti buhalterinės apskaitos paslaugas, atitinkančias visus jūsų lūkesčius. Šiuo metu populiariausios buhalterinės paslaugos yra finansinė apskaita, mokesčių apskaita, darbo užmokesčio apskaita, personalo dokumentacijos tvarkymas. Visas paslaugas jums suteiks kvalifikuoti ir ilgametę darbo patirtį turintys specialistai. Be to, šios įmonės konsultuoja visais buhalterinės apskaitos tvarkymo klausimais, padeda organizuoti įmonės buhalteriją, planuoti ateities strategiją, pasirinkti komercinę sėkmę užtikrinantį finansinės apskaitos modelį ir t. t.

Buhalterinių paslaugų įmonės taupo jūsų pinigus, kadangi jums nebereikia samdyti buhalterių, išlaidauti jų mokymams ir kvalifikacijos kėlimo kursams, nereikia skirti papildomos darbo vietos, nuomoti patalpų. Be to, jūs galėsite būti visiškai tikri, kad jūsų duomenys yra saugūs. Paprastai šias paslaugas siūlančios įmonės visus duomenis kopijuoja į atskirą saugyklą, todėl netikėtai sugedus sistemai, visa svarbi informacija išliks patikimose ir saugiose rankose.

Rinkos specialistai tvirtina, kad tvarkinga buhalterinė apskaita gali tapti įmonės sėkmės pagrindu. Tiesa, visus darbus turite patikėti profesionalams, kurie užtikrins tikslų apskaitos tvarkymą, atsižvelgdami į nuolatos besikeičiančius įstatymus ir naujas jų pataisas. Nepamirškite, kad bendradarbiaudami su kvalifikuotais specialistais galėsite tvirčiau judėti link užsibrėžtų tikslų.

Sekite Mus

Šiomis dienomis įmonės tiesiog privalo turėti internetines svetaines

Šiomis dienomis įmonės tiesiog privalo turėti internetines svetaines, Tai yra savaime suprantamas aspektas, be kurio darbas yra neįsivaizduojamas. Jos reikalingos ne tik tam, jog vartotojai galėtų peržiūrėti esamą informaciją, būdami namuose, tačiau taip pat ir naujų klientų pritraukimui. Kaip žinia, internetinėmis paieškomis mes naudojamės kiekvieną dieną. Jos padeda rasti norimas prekes ar paslaugas visuose šalies miestuose ar net užsienyje. Taigi, galima drąsiai teigti, jog interneto svetainių kūrimas yra paklausi ir perspektyvi sritis. Žinant tai, jog mūsų gyvenimas kuo toliau tuo labiau siejamas su technologijomis, nėra ko stebėtis,  jog didelė dalis žmonių domisi IT sektoriumi ir stengiasi tobulinti savo žinias.

Specialistų teigimu, tai viena iš perspektyviausių specialybių ir šio išsilavinimo žmonės bus reikalingi visada. Nors šiandien ir daug žmonių dirba informacinių technologijų srityje, negalima nepastebėti fakto, jog tai dar nėra pakankamas pasirinkimas verslininkams. Pastarųjų poreikiai bei reikalavimai auga kiekvieną dieną, tad žmonės, gebantys pasiūlyti naujas idėjas bei vizijas yra visada priimami ir vertinami.

Interneto svetainių kūrimas yra be galo sudėtingas procesas. Net jei ir turite išsilavinimą šioje srityje, jums reikalinga patirtis bei nuolatinis tobulėjimas. Informacinės technologijos yra viena iš greičiausiai besikeičiančių sričių, tad kiekvienas šios srities specialistas privalo domėtis naujovėmis ir siūlyti jas savo klientams. Kiekvienas verslininkas gali paliudyti, jog įmonės, galinčios pasiūlyti kūrybingus bei techniškus specialistus yra daug labiau vertinamos ir paklausios rinkoje.

Jei šiuo metu dar tik atidarinėjate įmonę ir pradedate kurti verslą, internetinė svetainė jums yra tiesiog būtina. Joje galite teikti informaciją apie savo veiklą, paslaugas ar prekes, o galbūt net siūlyti jas įsigyti. Tai yra jūsų rinkodaros sprendimas, tad viskas privalo būti apgalvota iš anksto. Tam, jog viską atliktumėte nepriekaištingai, jums reikės bendradarbiauti su net kelių sričių specialistais, tačiau visa tai yra rezultatų vertos pastangos. Imantis tinkamos strategijos auga tiek pardavimai, tiek prekinio ženklo žinomumas, tad galite net neabejoti, jog šis žingsnis yra vienas iš svarbiausių.

Pradžioje internetinių svetainių kūrėjų paieškos gali atrodyti be galo sudėtingos. Kaip jau anksčiau minėta, šioje srityje dirba pakankamai daug įmonių, tad žmogui, kuris galbūt ne viską žino bei supranta, priimti sprendimą yra be galo sudėtinga. Dėl šios priežasties domėkite daugelio įmonių veikla ir veskite derybas su kiekviena iš jų.

Interneto svetainių kūrimas yra atsakingas darbas, tad jį patikėkite tik geriausiems specialistams. Neretai geriau sumokėti už paslaugą šiek tiek daugiau, tačiau būti tikriems dėl geriausių rezultatų, nei bandyti sutaupyti ir patiems sukti galvą, kaip daryti įvairius pakeitimus. Geri specialistai ne tik atliks jūsų visus reikalavimus, tačiau taip pat dalinsis idėjomis bei pasiūlymais, na o tai visada vertinga informacija, kuri privalo būti apsvarstyta.

Sekite Mus

Kodėl apsaugai neužtenka tik signalizacijos?

Vien tik signalizacija – XXI amžiuje jau nebėra pakankama apsauga nuo įsilaužimų. Tobulėja vagys, tobulėja technika, kurią jie naudoja, tobulėti privalo ir apsaugos įmonių diegiami įrenginiai ir nors apsaugos tarnybos Lietuvoje siūlo platų paslaugų spektrą, niekuo neatsiliekantį nuo kitų Europos Sąjungos šalių, renkantis iš siūlomų paslaugų, visada skatintina užsakyti ne tik pavienės signalizacijos, bet ir visos kompleksinės apsaugos sistemos įdiegimą.

Kompleksinės apsaugos sistemos (nesvarbu – skirtos butui, namui ar kitokiam objektui) – patikimiausia Jūsų nuosavybės saugojimo forma ištisą parą, kuri šiomis dienomis tampa nebe prabanga, o būtinybe. Signalizacijos būsto ar verslo objekto apsaugai susideda iš kelių svarbių įrenginių ir yra sujungtos su apsaugos tarnybos punktais, kuriuose budintys pareigūnai operatyviai reaguoja suveikus apsaugos sistemai ir atvyksta į įvykio vietą panaikinti grėsmės.

Taigi, kokie įrenginiai įeina į kompleksinės apsaugos sistemos paketą?

 • Centralės ir jų priedai
 • Sirenos;
 • Maitinimo šaltiniai ir akumuliatoriai;
 • Belaidės sistemos;
 • Teritorijų judesio jutikliai;
 • Stiklo dūžio ir vibracijos jutikliai;
 • Patalpų apsaugos jutikliai;
 • Magnetokontaktai;
 • GSM įranga.

Kaip matote, apsaugos tarnybos Lietuvoje siūlo platų saugumą užtikrinančių kompleksinių įrenginių pasirinkimą ir kiekvienas jų sprendžia svarbias žmonių gyvybei, sveikatai bei jų turto išsaugojimui skirtas užduotis. Štai kodėl efektyviausias būdas užtikrinti turto bei žmonių sveikatos apsaugą – kompleksinės apsaugos sistemos.

Signalizacija vis vien išlieka pagrindine kompleksinės apsaugos sistemos dalimi. Tad pakalbėkime plačiau apie pavienės signalizacijos veikimo principą.

Signalizacijos veikimo principas:

Signalizacija namui / butui / verslo įstaigai priskiriama techninės apsaugos tipui. Objekto perimetras, taikant techninę apsaugą, blokuojamas specialiais apsaugos signalizacijos davikliais, kurie automatiškai reaguoja į bet kokį neteisėtą būdą patekti vidun. Signalizacija namui gali būti skirta tik pačiam objektui ir (arba) objekto perimetrui.

Signalizacija leidžia parinkti daviklių kiekį ir paskirtį, atsižvelgiant į Jūsų objekto parametrus, aukštą, kuriame gyvenate (jei tai butas), kambarių (kabinetų, patalpų) skaičių ir bendrą plotą. Sistemos optimalumas garantuojamas dideliu saugomų zonų skaičiumi, plačiu daviklių pasirinkimu ir dauguma papildomų funkcijų (gaisro signalizacija, apsauga nuo užliejimo).

Abejojate, ar Jums reikalinga signalizacija Jūsų namui / butui / verslo įstaigai? Patariame nedvejoti ir ją įsirengti. Ypač svarbu pasirūpinti atokiau esančio privataus turto apsauga, nes ilgam paliktas be priežiūros toks turtas tampa masalu vagišiams. Į privataus turto apsaugą atsižvelgti kviečia ir statistika: net 75 proc. vagysčių vykdoma iš privačių namų. Tačiau ir mieste individualų namą turintys gyventojai neturėtų pastato saugumo palikti atsitiktinumui.

Tikrai nepasigailėsite pasirinkę kompleksinės apsaugos sistemos įrengimą, nes visos tokios apsaugos sistemos kompleksiškai surištos tarpusavy. Tokiu būdu sukuriama integruota erdvė, skirta keitimuisi signalais tarp skirtingų elementų. Visos sistemos dirba kompleksiškai, vienu metu atlikdamos kontrolės, pavojaus nustatymo, įvertinimo, izoliavimo ir reagavimo į jį funkcijas. Tokiu būdu apsauga garantuojama iš karto keliais kanalais.

Be to, dėl centralizuoto, nuotolinio posistemių valdymo atsiranda galimybė operatoriui susidaryti pilną saugomo objekto būsenos ir jo apsaugos sistemų funkcionavimo paveikslą. Visa tai leidžia greitai priimti teisingiausią sprendimą, atsižvelgiant į kompleksinės apsaugos sistemos įrenginių perduodamus duomenis.

Patariame sumokėti fiksuotą mėnesinę įmoką (o ji nebūtinai labai didelė) už namo apsaugą ar vieną kartą įsigyti turto apsaugai skirtą įrangą nei, priešingu atveju, gailėtis netekus brangios buitinės technikos ar namuose laikomų santaupų. Apsaugos tarnyba pasiūlys Jums optimaliausią kainos ir kokybės variantą ir, dažnu atveju, leis už paslaugą atsiskaityti išsimokėtinai.

Šaltinis: Saugos tarnyba – protingas būdas pasirūpinti savo saugumu

Sekite Mus

Kodėl verta naudotis skyrybų internetu paslaugomis?

Santuokos nutraukimas niekada nebuvo lengvas žingsnis. Tai pakankamai sudėtingas gyvenimo tarpsnis, kai sudūžta svajonės, tenka susidurti su karčia realybe ir priimti gan sunkius sprendimus.

Žinoma, kad žiūrėti į skyrybas vien tik negatyviai nereikia. Juk šis procesas žmonėms suteikia teisę pasukti skirtingais keliais. O šiais laikais šį procesą pradėti nėra labai sudėtinga. Galima išsiskirti ir internetu. Iš pradžių toks pasiūlymas šiek tiek glumina. Esame įpratę prie tradicinio proceso – barnis, advokatas, teismas, jo sprendimas ir laisvė.

Dabar situacija yra šiek tiek kitokia. Skyrybų procesui nereikia teisininko. Akivaizdu, kad bus sutaupyti poros pinigai, tereikia internetu užsisakyti skyrybų paketą, kuriame viskas tiksliai ir aiškiai nurodoma, kaip vienoje ar kitoje situacijoje reikia pasielgti, kad skyrybos labai ilgai netruktų, o rezultatas patenkintų abi puses.

Pigiai ir greitai galima išsiskirti tik viena forma, tai bendru sutarimu. Visi kiti veiksmai pareikalaus ilgesnio laiko tarpo ir jau tikrai ne vienos teisininko konsultacijos, nes teks rinkti įrodymus, ieškoti liudytojų ir kitų faktų bei argumentų, kurie teisėjui padėtų priimti norimą sprendimą.

Skirtis bendru sutarimu nėra labai sudėtinga

Skirtis bendru sutarimu nėra labai sudėtinga, bet reikia gebėti susitarti dėl santuokos nutraukimo pasekmių – turto, kuris turės būti padalintas, vaikų gyvenamosios vietos ir jų išlaikymo klausimai. Atrodo, kad didelių rūpesčių čia nėra, bet neretai sutuoktiniai nesugeba surasti bendros kalbos. Vėl prasideda nereikalingi barniai, ginčai, nepagrįstos kovos, o rezultatas būna toks pat. Pora išsiskiria, tik proceso kaštai išauga kelis kartus. Kam to reikia?

Racionaliai mąstantis asmuo pasakys, kad bendrą kalbą, nors būna ir sunku, bet reikia surasti. Tada galima pasinaudoti ir skyrybų internetu galimybe. Už pakankamai nedidelį mokestį klientas gauna paketą, į kurį įeina skirtingi dokumentai. Vieni padės pradėti skyrybų procesą bendru sutarimu, kiti pasiūlys kaip išspręsti esamą ginčą, prisiteisti išlaikymą (alimentus). Pakete bus ir kiti dokumentai, kurie detaliai paaiškina visą proceso eigą. Informacija visada praverčia. Jums teliks susipažinti su visomis galimybėmis. Teisingai užpildyti dokumentus ir juos perduoti apylinkės teismui.

Bus paskelbta teismo data ir tada sulauksite jo sprendimo. Teismas gali nepatenkinti noro išsiskirti tik vienu atveju – sutuoktiniai neteisingai užpildė dokumentus, tai darykite atidžiai. Laiko klaidoms ištaisyti turėsite ir procesą pradėsite vėl iš naujo. Žinoma, jei seksite instrukcijomis ir dėl visko gebėsite sutarti, ištuokos liudijimas jus pasieks pakankamai greitai.

Sekite Mus

Geodezinių matavimų trukmė Vilniuje

Per daug aiškinti Vilniaus gyventojams kas yra geodeziniai matavimai nereikia. Kiekvienas sklypo savininkas pasakys, kad ši procedūra yra privaloma, kai norima parduoti, padalinti, sujungti sklypus. Vilniuje sklypų pardavimas ar jų paskirties keitimas yra gan dažnas reiškinys, tad nereikia stebėtis matininkų užimtumu.

Daugeliui sklypų savininkų prieš darbų pradžią rūpi ne tik jų kaina, bet ir trukmė. Kainą apibrėžti įmanoma, bet pačią darbų trukmę – pakankamai sunku nustatyti. Viskas priklauso nuo pačio sklypo, jo sudėtingumo, užstatymo ir pan. Net ir metų sezonas šiuos darbus prailginti sugeba. Suprantama, kad šaltuoju metų laiku geodezinių matavimų paslaugas teikiančios įmonės turi mažesnį darbų kiekį, tad geba juos greičiau ir atlikti. Papildomas mokestis, taip pat, pagreitina darbų eigą, tik ar visi pasiryžę už tai sumokėti?

Įprastai visas procesas trunka nuo vieno iki kelių mėnesių. Taip jau veikia sistema, nes svarbu ne vien tik matininko darbas, kuris gali būti atliktas ir per kelias dienas, bet ir kontroliuojančių institucijų patikra. Nacionalinėje žemės tarnyboje dokumentai prabūna nuo 20 iki 30 dienų. Žinoma, jei neįsivėlė jokių klaidų. Registrų centro patikra yra kuklesnė, ji trunka nuo 1 iki 10 dienų.

Kvalifikuoti specialistai – geodezijos.eu

Ilgiausiai šie darbai užtruks pas tuos, kurie žada darbus atlikti pigiai ir greitai. Kvalifikuotiems specialistams klaidos – blogas ženklas, tad jie dirba atidžiai. Asmenys, kurie siekia pasipelnyti, apie darbų kokybę retai susimąsto. Neretai ir dingsta su pinigais. Užsakovas lieka kvailio vietoje, nes sukčius pagauti ne visada pavyksta. Netapkite apgavikų auka ir visada kreipkitės tik pas licencijuotus specialistus. Jie sukčiauti nemėgsta, darbus reikia atlikti teisingai ir tinkamai.

Ieškodami pigiausio varianto, darbų trukmės tikrai nesumažinsit. Anksčiau minėta, kad metų laikas leidžia sutrumpinti terminą. Nebijokite geodezinių matavimų atlikti kartu su kaimynams, taip ne tik sutaupysite pinigų, bet ir išvengsite galimų ateities ginčų, kad turite per daug ar per mažai ploto.

Daugiau triukų, kurie padėtų sumažinti darbų trukmę kaip ir nėra. Vilniuje matininkai dirba atsakingai, tad patys matavimai ilgai netrunka. Žinoma, kantrybės reikia šiek tiek turėti, bet kartais neskubėjimas veda prie pačių geriausių rezultatų.

šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Kadastriniai_matavimai

Sekite Mus